Videá

Jeseň dohraná: ŠKF Sereď - FK Inter Bratislava 4:1 (1:0)

Igor LehockýDátum19. 11. 2017 21:03:14TémaFutbal
63

Dnes boli v pláne už iba posledné dva zápasy 2.futbalovej ligy, rezerva Žiliny porazila Trebišov 7:1 a sereďania doma privítali od 13.00 hod. FK Inter Bratislava, ktorý celkom slušne odohral úvodnú polovicu jesene v hornej polovici priebežnej tabuľky ale postupne pomaly kontakt strácal a záver jesene nezvládal, preto sa pomaly prepadal až k zostupovej zóne posledných štyroch mužstiev. Sereďanom prvý vzájomný zápas na Interi vôbec nevyšiel, v 2.kole tam smolne prehrali 2:1 po hernej prevahe a niekoľkých nastrelených žrdiach nakoniec o víťazstve domácich rozhodol v 83.minute kapitán Interu Petráš a tak dnes domáca ŠKF mala čo hosťom oplácať.

Od prvých sekúnd bolo jasné ktoré z mužstiev bude dnes v Seredi favoritom a už po 15 sekundách domáci zahrávali prvý roh z ľavej strany po ktorom hlavičku Djibyho Ba Kollár v bráne Interu iba s námahou a reflexívne vyrážal. V 3.minute na ľavom krídle prevzal loptu od Richnáka Pankaričan, jeho center na zadnú žrď našiel presne Moronga ale jeho hlavička z 5m tesne míňala ľavú žrď. V 9.minute rohový kop domácich z pravej strany sa po odraze pred päťkou dostal ku Michalíkovi a ten pohotovo zo 7m poslal loptu okolo hlavy Kollára za jeho chrbát – 1:0. V 14.minute letela dlhá lopta za obranu hostí v podstate stredom, Morong bol pri nej o krok skôr ako vybiehajúci Kollár a ten za zákrok na Moronga tesne pred šestnástkou videl prvú žltú kartu zápasu. O minútu neskôr Morong v čistej šanci dostal loptu mierne vpravo do šestnástky hostí ale sám proti Kollárovi z 12m trafil brankára od ktorého lopta išla okolo pravej žrde opustenej brány. V 17.minute kapitán Interu Petráš stratil loptu ešte na svojej polovici pred poliacou čiarou, Ventúra hneď poslal loptu pre Moronga ktorý ušiel až ku šestnástke, za obranu do vnútra šestnástky poslal Bilasa ale jeho zakončenie letelo tesne vedľa ľavej žrde. V 19.minute po rohu domácich z pravej strany lopta pomaly putovala vľavo pred šestnástkou hostí presne na domáceho kapitána Mečiara, jeho delovku z jednotky zo 17m Kollár v páde iba reflexívne stlmil a z pravej strany ju nakoniec poslal z 11m vysoko nad Laura. V 21.minute žltú za faul na Richnáka videl z hostí Klooster a v 27.minute po rohu domácich po vzdušnom súboji a hlavičke domácich z 11m lopta spadla na brvno. Už v 33.minute z hostí Osmaniho striedal Vaculík a v 44.minute si hostia vypracovali gólovku, keď stredom pola ušiel s loptou Šulc, doprava vysunul Kloostera ktorého center do šestnástky domácich presne našiel nepokrytého Bezáka ale jeho hlavičku zo 6m Maťašovský v bráne ŠKF skvele vyrazil a to bolo v prvom polčase všetko. V ňom domáci mohli zápas rozhodnúť už v úvode, ale dva krát Morong, Bilas i Mečiar pri troche šťastia mohli stanoviť skóre prvého polčasu v takom pomere, ktorý by hostia už otočiť či zrovnať pri všetkej úcte asi nedokázali. Jeden útok za druhým sa valil na bránu Interu ktorý iba v pár momentoch dokázal dlhšie udržať loptu na svojich kopačkách a medzi tri žrde domácich sa zmestila iba hlavička Bezáka.

V 49.minute center Bilasa z pravej strany hlavou poslal Morong vedľa ľavej žrde a v 50.minute v ŠKF Pankarićana ktorý veľmi dobre pracoval s loptou vystriedal Mészáros. Bežala 54.minuta, Ventúra poslal vysoký a dlhý odkop od vlastnej šestnástky na polovicu súpera, loptu ako prvý dobiehal tesne pred šestnástkou Morong ale vo výskoku ho zrazil k zemi vybiehajúci Kollár, lopta z hlavy Moronga letela do prázdnej brány, tú obrana hostí stihla odpratať ale na trávniku zostali Morong a Kollár po nepríjemnom strete a dlhšie sa nehralo pre ošetrovanie najmä otraseného Moronga ktorého museli odprevadiť ku striedačke spoluhráči a podľa zistení Morong musel putovať na CT hlavy pre podozrenie na otras mozgu. Kollár ktorý sa lopty ani nedotkol a zoťal Moronga po práve videl druhú žltú a vzápätí aj červenú kartu ale paradoxne a celkom nepochopiteľne sereďania výhodu priameho kopu tesne na hranici šestnástky nezískali a zahrával sa aut... V 59.minute z hostí vylúčeného Kollára do brány nahradil Strelčík a z pola povinne tréner Interu stiahol Prekopa, v ŠKF zraneného a otraseného Moronga nahradil Milunović v 60.minute a ihrisko zalialo slnko. V 66.minute Milunović v brejku poslal loptu pre Lauru na pravom krídle, ten mu loptu už do šestnástky vpravo vrátil, Milunovićov center pred päťkou stlmil doľava telom Bilas pre Mészárosa, ten sa kľučkou doľava zbavil brániaceho hráča a krížom k ľavej žrdi zo 7m zvýšil na 2:0. Nasledovali minúty v ktorých loptu na svojich kopačkách mali v držaní hostia, presne si prihrávali a pomalými a postupnými prihrávkami sa dokázali priblížiť ku šestnástke domácich, ktorí v presile paradoxne púšťali hru pre hostí. V 71.minute si hostia po pár narážačkách vypracovali gólové zakončenie keď po ľavom krídle ušli až ku šestnástke domácich, Kochan centrom do vnútra štvorca presne našiel nabiehajúceho Vaculíka ktorého zakončenie z jednotky z 11m našťastie trafilo jedného z obrancov a lopta z čistej šance skončila na rohu. Domáci sa spamätali a po získaní lôpt vyrážali do brejkov, v 76.minute Ventúra na stredovej osy dlho nerozmýšľal čo s loptou, asi z 30m napriahol a trafil to utešene, lebo na padajúci oblúk Strelčík nedočiahol a parádu zastavilo iba sito pri ľavej žrdi – 3:0. V 78.minute si mohol Mészáros zapísať na konto zásahov dvojku ale jeho pokus z 19m išiel od brvna za bránu. Hostia Bezáka striedali za Fedora a v 81.minute v ŠKF Lauru vymenil Peševski. V 85.minute po faule hostí nepriamy kop z pravej strany zahrával Bilas, centrom presne posadil loptu na hlavu nabiehajúceho Djibyho Ba a nebolo čo riešiť, Djiby z 8m k pravej žrdi nedal šancu Strelčíkovi – 4:0. V 87.minute musel ešte krotiť vášne na ihrisku hlavný rozhodca keď po odpískaní faulu sa neudržal z hostí Vaculík ktorý udrel Peševskeho, ten mu oplácal a tak obaja videli žltú. Keď sa zdalo že sa zápas iba dohrá, v 91.minute snaživý Vaculík z ľavého krídla si potiahol loptu do prava ku stredu na hranici šestnástky domácich a jeho milimetrový oblúk zapadol presne k ľavej žrdi – 4:1 a to bola bodka za jesennou časťou na štadióne v Seredi v poslednom zápase pred zimnou prestávkou, ktorú hráči ŠKF Sereď prečkajú po skvelých výkonoch na druhom mieste tabuľky o bod za Skalicou, čo možno hodnotiť v krátkej dobe za ďalší vynikajúci úspech futbalu v Seredi, po konečnom 6.mieste v sezóne 2016/2017.

Zápas dnes malo sledovať niečo okolo 400 divákov, ktorí na hlavnej tribúne striedavo na ľavej i pravej časti hlasivkami počas zápasu domácich povzbudzovali a konkurovať sa snažila aj malá hŕstka fanúšikov Interu na protiľahlej strane v žltočiernych farbách. Sereďania napriek dominancii v prvom polčase pozahadzovali niekoľko čistých šancí, herne i strelecky mali zápas v jasnej prevahe čo dokázali zúročiť v druhom polčase aj po vylúčení brankára hostí, ktoré im situáciu uľahčilo a rozdielom triedy prevýšili súpera vo všetkých herných činnostiach. Pre rok 2017 je to pre fanúšikov futbalu v Seredi všetko, štadión  ŠKF utíchne, chlapi kádra ŠKF a realizačného tímu sa načas rozídu ku svojim rodinám, ale už po novom roku sa tréningový kolotoč opäť rozhýbe a fanúšikovia futbalu s napätím budú čakať na správy zo zákulisia ŠKF o tom kto v jarnej časti zostane v klube, poprípade kto ešte káder posilní a ktorí hráči vybehnú na prípravné zápasy zimnej prípravy pred začiatkom jarnej časti, ktorá má štart naplánovaný na začiatok marca 2018.

Tréner FK Inter Bratislava Jozef Barmoš po zápase povedal, že domáci veľmi dobre vstúpili do zápasu a mohli rozhodnúť o výsledku celého stretnutia už v prvom polčase, vypracovali si veľké šance ktoré nepremenili, v druhom polčase sa to zmenilo, dávali ľahšie tie góly, víťazstvo je absolútne zaslúžené, naši pôsobili veľmi odovzdane, vypracovali sme si iba dve možnosti na skórovanie čo je veľmi málo na zápas, s nízkym sebavedomím po tej sérii zlých výsledkov naše mužstvo nedokázalo viacej vzchopiť, prichádza zimná prestávka absolútne vhod pre nás, dúfam že sa dáme dokopy, domácim gratulujem k víťazstvu a môžem povedať že Sereď momentálne disponuje takým mužstvom ktoré ja osobne považujem za najlepšie v druhej lige. Na otázku čo je potrebné zlepšiť v hernom prejave Interu tak aby sa zachránil v 2.lige odpovedal, že herný prejav mužstva bol v úvode sezóny v poriadku, prišli potom výsledkové zaváhania, mužstvo je mladé, strata sebavedomia, potom niektoré smoliarske prehry v záverečných minútach, bolo ich asi 5, bude potrebné zrejme doplniť káder o skúsenejších hráčov. Po dobrom začiatku sme verili že nebudeme medzi štvoricou ktorá zostupuje z 2.ligy takže máme na čom pracovať.

Asistent trénera ŠKF Sereď Marián Šarmír po zápase povedal že v prvom rade ďakuje za povzbudivé slová p.Barmoša na adresu ŠKF Sereď, my sme do zápasu vstúpili tak ako spomenul kolega, veľmi dobre, chceli sme už v úvode rozhodnúť, kde prvý polčas bol z našej strany celkom slušný, i keď napriek tomu že sme si vytvorili neskutočne veľa šancí sme ich nepremenili, mohli sme ísť do polčasu s výsledkom 1:1 kde si súper v 44.minute vypracoval jednu šancu ktorú náš brankár pokryl, ale hovorím s prvým polčasom tie taktické veci, ale aj herné činnosti jednotlivca a všetko čo k tomu patrí boli veľmi dobré z našej strany, tam ani nemám chalanom čo vytknúť až na to že nepremenili šance, druhý polčas zase tá naša slabina, sme sa začali obávať o výsledok kde sme nenastúpili v takom trende ako prvý polčas, sme tam mali hluchú desaťminútovku čo si myslím že by sa nemalo stávať i keď nám sa to stáva, tak si myslím že sme ten zápas zvládli ale nielen zápas ale aj celú jeseň k spokojnosti všetkých, hlavne mojej spokojnosti i keď sme postrácali nejaké lacné body hlavne v tých záveroch zápasu kde sme nedokázali s takým skúseným mužstvom udržať koncentráciu a teraz by sme sa smiali, boli by sme viac vytešení že sme prví keď hovorím že nás čaká ešte veľa kôl, ťažká zima, ťažká jarná časť, ale nič neni rozhodnuté to že sme druhí to je všetko v poriadku ale bič plieska na konci a tam majú lepšie zabezpečené mužstvá po finančnej stránke väčšie ambície i keď my sme všetci amatéri ale hovorím, ja môžem byť zatiaľ spokojný. Na otázku či je spokojný s jesennou časťou pred začiatkom ktorej sa vyjadril, že súčasný káder ŠKF má na to skončiť do tretieho miesta povedal že ako spomenul že ho mrzia nejaké tie straty bodov, ale myslí si že u seba, majiteľov klubu, hráčov vládne určite spokojnosť, uvidíme čo bude ďalej a čo sa stane v tej dlhej zimnej príprave. Je predčasné sa baviť teraz kto z hráčov zostane alebo odíde, presadil som si, čo doteraz nebývalo v Seredi, že ideme do Turecka na týždeň na sústredenie, ostatné dni absolvujeme v domácich podmienkach.

Zostavy -  domáci: A.Maťašovský -  D.Baša, M.Mečiar(K), R.Bilas, Ľ.Laura(81.D.Peševski), F.Pankarićan(50.Á.Mészáros), A.Morong(60.M.Milunović), R.Richnák, D.Ventúra, T.D.Ba, Ľ.Michalík

- hostia : Š.Kollár(59.K.Strelčík) - A.Štrba, P.Kochan, E.Prekop(59.K.Strelčík), M.Baldovský, A.Labuda, P.Petráš(K), J.Šulc, G.Bezák(78.P.Fedor), M.A.A.Klooster, E.Osmani(33.M.Vaculík)

ŽK: 87.D.Peševski – 14.,59.Š.Kollár, 21.M.A.A.Klooster, 44.M.Baldovský, 87.M.Vaculík

ČK: 59.Š.Kollár FK Inter

Góly: 9.Ľ.Michalík, 66. Á.Mészáros, 76.D.Ventúra, 85.T.D.Ba – 91.M.Vaculík

Strely – 21 – 5

Na bránu – 9 – 2

Mimo bránu – 10 – 0

Zblokované – 2 – 3