Videá

FK Slovan Duslo Šaľa - ŠKF Sereď 0:2 (0:0)

Igor LehockýDátum10. 10. 2015 20:09:06TémaFutbal
159

V 12.kole futbalovej DOXXbet ligy čakala na sereďanov ( v červenom) "susedná" Šaľa, kde sa dnes o 15.00 hod. odohral majstrovský zápas. Po nepresvedčivých výkonoch ŠKF, ktoré sa s mužstvom ťahajú ako na húpačke fanúšikovia zo Serede asi s obavami vycestovali do Šale, ktorej s 19 bodmi patrí v priebežnej tabuľke tretia priečka a tak v sychravom a zamračenom počasí s mrholením na mokrej tráve sa skôr očakávalo, že domáce mužstvo potvrdí úlohu papierového favorita dnešného zápasu.

Ešte neubehla ani 1.minuta na svetelnej tabuly, dlhá diagonála letela z pravej strany obrany FK na ľavé krídlo, kde si loptu prevzal Sedlák, nasledoval presný center do šestnástky a osamotený Valachovič na päťke z jednotky v tutovke netrafil loptu, čo bolo veľké šťastie pre hostí. Náznak prvej šance si v 6.minute potom vypracovali aj hostia ale hlavička Loduhu nebola dôrazná a dorážku zlikvidoval Kolmokov v bráne FK. V 12.minute vyslal peknú delovku na bránu FK z 30m Orolin, loptu smerujúcu k ľavej žrdi Kolmokov vyrážal a hrala sa vyrovnaná partia, v ktorej až v 26.minute domáci vystrelili na bránu Šálku ale Švec vystrelil z 25m vysoko nad. Už v 36.minute zranený sval Chynoradskému z ŠKF nedovolil pokračovať v hre a striedal ho Hutta. V 41. a potom aj v 42.minute najskôr Loduha za faul na Karima a potom aj Poluch z hostí videli žlté karty, Poluch za hlúpe držanie lopty po odpískaní a v 44.minute domáci spálili druhú tutovku, keď znovu center Sedláka z ľavej strany prudko hlavičkoval zo 6m Valachovič a iba vynikajúci reflex Šálku udržal čisté konto hostí, keď loptu spred bránkovej čiary vykopol. V herne vyrovnanom prvom polčase boli domáci na lopte o niečo aktívnejší, nepremenili dve vyložené šance ale hostia na druhej strane boli zase strelecky aktívnejší a obrana hostí pracovala spoľahlivo. V polčasovej prestávke v domácom klube poďakovali za dlhoročné úspešné pôsobenie v FK Slovan Duslo Šaľa Františkovi Čajkovičovi a 344 platiacich divákov potom čakalo na začiatok druhého polčasu.

V 47.minute centrovaná lopta Orolina do šestnástky domácich sa dostala ku Bartošovi, ktorého pohotová strela z 10m skončila na brvne, to bolo šťastie tento krát pre domácich. V 52.minute žltú z hostí uvidel aj Čertík, ktorý po strate lopty už na vlastnej polovici zaťahoval ručnú a v 53.minute nevýrazného Turčáka striedal Čery ktorého ešte trápi prechladnutý chrbát. V 54.minute z ľavej strany z autu hodil do šestnástky domácich dlhú loptu Poluch, do odrazenej lopty sa z jednotky oprel Orolin a jeho delovku medzi nohami s veľkým šťastím stopol pred bránkovou čiarou reflexívne Kolmokov v bráne FK. O minutu neskôr sa Bartoš dostal v šestnástke domácich s loptou na nohe za obranu ale sám proti Kolmokovovi z ľavej strany malého vápna už nedokázal zakončiť a slabú loptu chytil brankár. V 56.minute najskôr domáci Hambalek videl žltú za ostrý zákrok na Mujkoša a v 61.minute potom aj Mujkoš za hlúpe dohrávanie na Karima keď už bola lopta od neho 5m. Bežala 72.minuta hostia potiahli akciu po ľavom krídle, center Orolina do šestnástky domácich našiel presne novú posilu v ŠKF Djiby Ba, ten sa výborne oprel do hlavičky z 8m a nedal šancu Kolmokovovi - 0:1, pekný moment a výbuch radosti hostí na trávniku. V 74.minute nasledovalo dvojité striedanie domácich, dole išli Cisár a Sedlák, striedali ich Krčík a Medgyes a domáci boli ešte odhodlaní s priebehom zápasu niečo urobiť avšak hostia ich úmysel zmazali. V 78.minute v rýchlom útoku si to hostia naštartovali do otvorenej obrany po pravom krídle, Hutta si loptu potiahol ku šestnástke, jeho prvý strelecký pokus skončil na obrancovi domácich ale odrazenú loptu potom ľavačkou vynikajúco vrátil z 25m krížom cez šestnástku z pravej strany do ľavej šibenice - 0:2, parádny kúsok Huttu, ktorého neminula valná hromada spoluhráčov. Nervózni domáci sa napokon ešte oslabili v 80.minute keď frustrovaný Valachovič hrubo fauloval Čertíka a po červenej karte odpochodoval do šatni. V 85.minute hostia vedenie mohli ešte navýšiť keď po ľavom krídle ušiel až do šestnástky Orolin ale pred päťkou neprihrával presne do prava a Kolmokov loptu pred nabiehajúcimi spoluhráčmi ŠKF uchmatol a tak výsledok už zostal nezmenený.

Domáce mužstvo zahodilo dve tutovky v prvom polčase v ktorom bolo aktívnejšie ako hostia ale v druhom polčase si už nedokázalo vytvoriť gólovú šancu. Sereďania naopak smerom dopredu boli v druhom polčase nebezpečnejší, dve svoje šance dokázali aj premeniť, nastrelili brvno, 6 krát v zápase mierili na bránu domácich, 2 krát mimo a vo výsledných číslach k radosti asi 30. fanúšikov zo Serede nakoniec vyznievali úspešnejšie ako domáci. Na moje prekvapenie sa počas stretnutia dnes hlasito ozívala aj hŕstka sereďanov, ktorej hráči po skončení zápasu za povzbudzovanie poďakovali a spokojnosť neskrývala ani skupinka nadšencov, ktorá na dnešný zápas vyrazila dvojtaktom zo Seredi do Šale na svojich bicykloch. Čo dodať na záver k zápasu: milé prekvapenie na úkor domácich po zlom výkone s Trnavou v Červeníku, vcelku dobre organizovaná hra v obrane ŠKF, do ktorej zdá sa veľmi dobre a poctivo zapadol Tidiane Djiby Ba ktorý dnes pozične odohral veľmi podarenú partiu, odvracal niekoľko útočných aktivít domácich a svoj dobrý výkon v čistých zákrokoch podčiarkol aj gólovo, bez zraneného Tareka sa javí ako platná posila zadných radov k štandardne dobrému Hulákovi. Domáci dnes doplatili na zahodené šance v prvom polčase, nepresadili sa proti spoľahlivému Šálkovi a jediné v čom dnes vynikali bola žiaľ nečistá hra, čo nemôže byť spôsob na dosiahnutie úspechu ani náhodou.

Zostavy - domáci : D.Kolmokov - M.Karim, A.Cisár(74.A.Krčík), M.Hambalek, J.Kastelovič, L.Remeň, Š.Valachovič, M.Sedlák(74.S.Medgyes), R.Gešnábel(K), A.Zahranychnyy, D.Švec

-  hostia : M.Šálka - M.Chynoradský(36.L.Hutta), M.Mujkoš, M.Poluch, J.Čertík, M.Loduha, R.Hulák(K), R.Bartoš, P.Orolin(89.R.Meszlényi), B.Turčák(53.D.Čery), T.D.Ba

Rozhodoval: Peter Ziemba

Priaznivcov a fanúšikov ŠKF Sereď pozývam na pohárový zápas 4.kola Slovnaft Cupu, ktorý sereďania odohrajú na domácej pôde v utorok dňa 13.10.2015 od 15.30 hod. s fortunaligovou Myjavou.