Videá

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠKF iClinic Sereď 0:1 (0:0)

Igor LehockýDátum12. 11. 2018 00:38:28TémaFutbal
63

Dnes, v nedeľu sa dohralo tromi zápasmi kompletné 15 kolo Fortuna ligy a od 17.00 hod. na ŠKF iClinic Sereď čakal v Zlatých Moravciach domáci ViOn. Zlaté Moravce ako je známe zatiaľ nepôsobia podľa predstáv divákov, trénerov a určite nie tiež podľa predstáv samotných hráčov pretože posledná priečka z ktorej sa odpútala stále sa lepšiaca Senica ostala pre ViOn ktorý s 8 bodmi a skóre 13:29 zatiaľ nedokáže potešiť slovenský futbal a zrejme klub čaká ťažká jarná časť sezóny, pred ktorou sa zrejme bude musieť kvalitatívne preorať káder počas zimnej prestávky, inak boje o zotrvanie vo futbalovej najvyššej súťaži môžu byť pre Zlaté Moravce už iba labuťou piesňou. Neradostné pomery v klube a odchod trénera ViOnu Juraja Jarábeka mohli byť okolnosti, na podklade ktorých pred zápasom mohla byť favoritom Sereď minimálne z pohľadu bodového zisku a umiestnenia v priebežnej tabuľke ale ani v Seredi súčasne nie je všetko v pohode, pretože kvôli obnovenému zraneniu chrbta do hry nemohol zasiahnuť Matej Loduha, Djiby Ba rovnako iba z lavičky pozoroval dnešný zápas pre problémy so zadným stehenným svalom ktorý asi nie je úplne vyliečený no a posledný kartový hriešnik Adekuoroye zo Žiliny za červenú kartu v pohári SC bude odpočívať povinne 5 týždňov vraj za to, že sa prstom dotkol tváre hlavného rozhodcu Marhefku po odpískanom faule, po ktorom videl žltú. Nech už je to akokoľvek, v „rozbitých“ Zlatých Moravciach zisk minimálne bodu bola pre Sereď skoro ako povinnosť pri všetkej úcte k súperovi.

Prvé minúty sa hral obojstranne veľmi vlažný a opatrný futbal medzi šestnástkami, chýbalo tempo, pekné akcie a šance, prevažovali lopty do šírky, dozadu a malé domov. V 19.minute domáci Ewerton z pravej strany poslal do šestnástky prudký center ktorý Penksa v bráne ŠKF na päťke neudržal a vznikol nepríjemný závar pred bránou hostí. O minútu neskôr prvú žltú za faul na Moronga s č.14 videl domáci Duga s č.14 a Ventúra z ŠKF asi z 25m dobre zahral priamy kop ale loptu letiacu k ľavej žrdi Krnáč v bráne ViOnu chytil. Druhý krát sa Ventúra pripomenul nie príliš podarene, lebo v 30.minute stratil loptu v blízkosti poliacej čiary a domáci vyrazili do brejku ktorý zo 17m zakončoval Urgela tesne vedľa ľavej žrde. V 35.minute sa domáci Ewerton pustil do šprintu po ľavom krídle kde ho stíhal Menich a keď už rýchlostne nemohol po drobnom kontakte išiel k zemi, hlavný p.Glova to celkom slušne spapal a Menich videl žltú. Iné poznámky žiaľ nemám, ako sa hovorí na Záhorí „nebyô o čem“. Žiaľ, futbal príliš nebavil, 3 strelecké pokusy spolu a žiadne pološance či šance nemohli baviť.

Do druhého polčasu Ulricha v ŠKF vystriedal Subotić, hru hostia viditeľne zrýchlili cez ofenzívne kolmice a už v 47.minute to vyzeralo na samostatný únik Gatarića stredom pola za obranou domácich, ale Gatarić v poslednej chvíli o loptu prišiel a domáci ju odkopli na roh. V 64.minúte Dugu vymenil u domácich Dimitrijević a v 65.minute Pankarićana v ŠKF Richnák. V 73.minute sa do šestnástky domácich na pravej strane predral Baez ale nič z toho. V 74.minute hostia dobre zakombinovali pred šestnástkou, Gatarić nakoniec poslal po pravej strane ku päťke za obranu domácich nabiehajúceho Richnáka ktorý tesne pred bránkovou čiarou poslal do ľava nie najlepšie trafenú a tým pádom nepríjemnú loptu s rotáciou ktorú si z 2 m Čögley čelom ku svojej bráne smolne poslal presne k pravej žrdi – 0:1, ako sa hovorí, chudobnému aj z hrnca vykypí, pritom práve Čögley dlhodobo patrí k jedným z najlepších hráčov ViOnu. Na jednej strane smola, na druhej radosť sereďanov po darovanom góle, ale za zlepšený výkon v druhom polčase hádam aj zaslúžená. V 76.minute na ľavom krídle si veľmi pekne vymenili loptu Subotić a Morong vľavo od šestnástky domácich, Morong dostal parádnu loptu do vápna, sám z ľavej strany neatakovaný sa mohol spýtať Krnáča kam ju chce ale zámer mu absolútne nevyšiel a asi zo 4m z uhla vystrelil nahor vedľa brány, škoda. Domáci následne striedali, Karlíka vymenil Švec a postupom času začali lietať čím ďalej tým častejšie na šestnástku alebo do vápna hostí vysoké lopty ale obrana ŠKF domácich do ničoho nepustila a poslednou poistkou bol v bráne Penksa, ktorý pozbieral niekoľko  vysokých lôpt. V 79.minute žltú za faul videl z domácich Čögley ktorý stiahol unikajúceho Subotića a v 82.minute Gatarića vystriedal Mečiar, ktorý v 84.minute vybojoval loptu na ľavej obrane a ihneď zavelil do rýchlej kontry, stredom pola Richnák ušiel pred šestnástku domácich, predĺžil loptu na nabiehajúceho Moronga vpravo do šestnástky ale jeho dobrú strelu zo 14m Krnáč vytlačil na roh. V 86.minute Mečiar pekne po ľavom krídle po zemi poslal do šprintu Subotića ale center cez päťku z ľavej strany domáci zablokovali. V 91.minute potom ešte žltú za zbytočné zdržiavanie videl z hostí Penksa a zakrátko na to bol zápas ukončený.

Bolo ohlásených 1017 platiacich divákov, po čom to v hľadisku iba zabublalo a jeden z kameramanov vtipne dodal že možno počítajú spolu aj budúce kolo...Nuž, v Moravciach sa robí všetko pre udržanie návštevnosti, či je okaté preháňanie počtu divákov na zápase tou správnou cestou ťažko povedať. ViOn stráca kontakt na všetkých súperov nad sebou v tabuľke a tak sa ten „topiaci“ aj stebla chytá. Čo už, dnes na štadióne to nezvládala ani slečinka ktorá hlásila udalosti v zápase pretože si nevšimla že časomiera v prvom i druhom polčase bola spustená okamžite po rozohrávke tak, že v prvom polčase hneď naskočila jednotka a v druhom štyridsať šestka takže minúty ktoré svietili neboli už odohraté ale práve sa hrali a tak všetko od nej bolo posunuté o minútu. Nič to, futbal v druhom polčase už bol zaujímavejší ako prvých nezáživných 45 minút a sereďania aj s pomocou Čögleyho bodovo naplno zabrali a to sa počíta, pretože ŠKF iClinic sa zrovnal s Ružomberkom na 4.mieste priebežnej tabuľky a to je vynikajúce, mohlo sa to páčiť asi aj stovke divákov zo Serede. Reprezentačná prestávka posunula ďalšie kolo až na 24.11.2018, kedy sereďania v Nitre privítajú Žilinu no a práve tej je čo vracať, takže hneď 16.kolo Fortuna ligy prinesie zaujímavú konfrontáciu.

Tréner ŠKF iClinic Sereď Karel Stromšík po zápase povedal:“Čo sa týka môjho mužstva tak v prvom polčase sme nastúpili akoby sme boli hodne nervózni, pramenilo to z toho že sme mali veľa nepresných prihrávok, nevedeli sme sa presadiť, stále sme to skúšali stredom, to bolo prehustené takže bolo ťažké sa dostávať do zakončenia. Ten druhý polčas, samozrejme že v kabíne sme museli trošku zvýšiť hlas, ten druhý polčas už začal pre nás tak sľubnejšie, kde sme začali väčšinou hrať aj trošku agresívnejšie, myslím si že sme to trošku rozbehali, ten pohyb bol ďaleko lepší ako v tom prvom polčase no a ten gól- vlastný gól, no ale pre nás sú to zlaté 3 body.“

Tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble Branislav Mráz povedal: „  Videli sme zápas kde naozaj bolo málo futbalovej krásy z našej strany, možno nejaká slušná defenzíva kde toho súpera sme minimálne púšťali do nejakých šancí, skôr mali tam náznaky brejkov ale asi to sme si nejak postrážili ale celkovo v zápase, v ofenzíve sme naozaj málo ukázali, tak jak hosťujúci tréner hovoril že nervozita asi aj na tej našej strane bola tá nervozita na kopačkách,  veľa nepresností, veľa takých strát, nejakej zbrklosti, rýchlo zahrať, málo sme si tie akcie pripravili, takže ani štandardky nakoniec, málo nebezpeční tam to nám nejak nevychádzalo a nakoniec ten zápas rozhodol vlastný gól. Nič, my musíme dať hlavu hore aj keď si to rozprávame už nejak dlhšie že tie hlavy dávame hore lebo tých prehier je naozaj veľa, takže nakoniec ešte gratulácia súperovi k víťazstvu.“

Zostavy -  domáci: M.Krnáč -  P.Banovič, P. Čögley, Ewerton P.Da Silva, M.Chren(K), D.Duga(64.N.Dimitrijević), Ľ.Urgela, D.Richtárech, O.Práznovský, K.Karlík(76.J.Švec), J.Brašeň

-  hostia: P.Penksa -  T.Hučko, Ľ.Michalík(K), A.O.Baez, N.Gatarić(82.M.Mečiar), Ľ.Ulrich(46.N.Subotić), F.Pankarićan(65.R.Richnák), A.Morong, J.Menich, D.Ventúra, M.Sus

ŽK: 20.D.Duga, 79.P. Čögley – 35.J.Menich, 91.P.Penksa

Gól: 74.P. Čögley vl.

Strely   celkom – 5 – 8

na bránu – 1 – 3

mimo bránu – 2 – 2

zblokované – 2 – 3